Banki.pl
Patronem serwisu jest portal

Karta kredytowa - na co uważać

Karta kredytowa - na co uważać

Karta kredytowa wraz z nadejściem XXI wieku jest rozwiązaniem, które stanowi jedną z głównych form płatniczych, z których korzystają obywatele na całym świecie. Taki trend można oczywiście określić jako efekt domina amerykańskiego stylu życia. To bowiem od naszych przyjaciół zza oceanu napłynął trend życia na tzw. kredyt.

Ogromna ilość kart kredytowych powoduje systematycznie narastanie długów wśród szerokiego grona naszych obywateli. Dla tych, którzy nie mieli dostępu do takiego rozwiązania nie jest to problemem. Niektórzy, posiadając systematyczne oszczędności potrafili gospodarować swoimi pieniędzmi tak, że bezproblemowo starczało do następnej wypłaty. W momencie, gdy zaczęli korzystać z usług jakie niesie ze sobą karta kredytowa, pojawiają się długi na rachunkach rozliczeniowych oraz puste salda na koncie. Życie ponad stan nie jest wskazane nikomu.

W czym tak naprawdę tkwi problem? Wiele osób korzysta z karty kredytowej jak ze zwykłej karty płatniczej. Nie biorą jednak pod uwagę faktu, że wraz z jej wydaniem konkretna instytucja finansowa przyznaje odpowiednią linię kredytową do wykorzystania za pomocą tego środku płatniczego. Spłata karty może zostać odwleczona w czasie bez dodatkowych zobowiązań. Jednak gdy przekroczymy promocyjny okres, oprocentowanie, które rośnie potrafi wynieść nawet 25,00% w skali roku, więc takie zagadnienie jest nawet mniej korzystne niż najbardziej atrakcyjne pożyczki gotówkowe. Dodatkowo poprzez brak odpowiednich informacji i przypomnień dług z miesiąca na miesiąc, z dnia na dzień systematycznie narasta. W momencie, gdy zaległości przybierają odpowiedni poziom banki wysyłają informację o zablokowaniu karty, którą należy spłacić.

A gdy rozpoczyna się spłata karty, często brakuje odpowiednio wysokich środków na naszym rachunku bankowym, więc dług rośnie przez kolejne dni bądź miesiące. Spłaty można również dokonać w stacjonarnym oddziale. Sprawdź listę jaką są banki Wejherowo, gdzie możesz dokonać takiej czynności.

   Kontakt       Polityka prywatności       Regulamin   

© 2012 Banki.kaszuby.pl. All rights reserved